Opozice v Praze 4 chce mimořádné jednání, zamýšlí odvolat starostu i radní (PrazskyDenik.cz)

Opozice v Praze 4 se pokusí odvolat starostu Petra Štěpánka (SZ/Trojkoalice) a městskou radu. Opoziční zastupitelé si vyžádali na pátek 8. dubna mimořádné jednání, na kterém chtějí odvolání projednat. Důvodem je nespokojenost s fungováním radnice. Potvrdil to zastupitel a bývalý radní Petr Kučera (TOP 09). Ve stejný den se bude konat také řádné jednání.

„Zastupitelstvo Prahy 4 bylo svoláno na popud zastupitelů TOP 09, ČSSD a ANO, a to všemi 21 podpisy. Důvodem je špatné vedení a spravování městské části ze strany současné koalice, proto jsme se rozhodli ke svolání zastupitelstva,” sdělil Kučera.

Na program jednání opozice navrhuje zařadit problematiku městské firmy 4-Energetická, která dodává obyvatelům teplo, Branického divadla nebo developerského projektu Kavčí Hory. Jako čtvrtý bod pak chce opozice odvolat starostu Štěpánka a městskou radu.

Mimořádné jednání zastupitelstva si opozice vyžádala například v prosinci či dubnu loňského roku. Také tehdy se neúspěšně pokusila odvolat starostu.

Projednají i společnost 4-Energetická

Řádné jednání zastupitelstva bylo původně plánováno na středu 13. dubna, starosta však rozhodl uspořádat v pátek nejen mimořádné jednání, ale rovněž řádné. Na programu tohoto jednání je také materiál týkající se společnosti 4-Energetická.

V Praze 4 vládla po volbách koalice Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN), TOP 09 a ČSSD. Kvůli sporům se loni v březnu rozpadla, od té doby vládne Trojkoalice s ODS, částí rozštěpeného ANO, které se minulý týden přidalo ke STAN, a hnutím Pro Prahu.

Koalice má v 45členném zastupitelstvu většinu 25 hlasů. Praha 4 je se zhruba 130 tisíci obyvateli největší pražskou městskou částí.

Zdroj: http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/opozice-v-praze-4-chce-mimoradne-jednani-zamysli-odvolat-starostu-i-radni-20160405.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *